Strona z informacjami opublikowanymi dla odwiedzających stronę lidera branży OZE

Umowa zakupu przez ENGIE aktywów wiatrowych

ENGIE podpisuje umowę zakupu 103 MW aktywów wiatrowych w Polsce

Katowice, 31 lipca 2023

W dniu 28 07 2023, ENGIE w Polsce, z międzynarodowej Grupy ENGIE, działającej w obszarze niskoemisyjnej energii i usług, podpisała warunkową umowę z RP GLOBAL HOLDING POLAND S.L i MARGUERITE WIND POLSKA S.A.R.L. na zakup 103 MW lądowych farm wiatrowych. Zamknięcie transakcji jest uwarunkowane uzyskaniem zgody od Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK).

Działalność ENGIE w Polsce jest oparta m.in. na: rozwoju, inwestycjach i zarządzaniu projektami odnawialnymi oraz obrocie energią elektryczną. W wyniku tej transakcji, Spółka będzie właścicielem i operatorem aktywów związanych z wytwarzaniem energii odnawialnej z lądowych farm wiatrowych oraz farm fotowoltaicznych, o łącznej mocy 323 MW i w dalszym ciągu będzie się rozwijać, mając przed sobą znaczący portfel projektów .

Piotr Rogóż – Prezes Zarządu ENGIE Zielona Energia powiedział: „Dzięki tej akwizycji, rozwijamy nasze aktywa w Polsce w zakresie projektów wiatrowych. Podpisana właśnie transakcja na zakup farm wiatrowych uzupełnia nasze portfolio lądowych projektów wiatrowych o kolejne 103 MW.”O ENGIE

Nasza grupa jest światowym liderem w dziedzinie niskoemisyjnej energii i usług. Wraz z 96 000 pracowników, naszymi klientami, partnerami i interesariuszami jesteśmy zaangażowani w przyspieszenie przejścia do świata neutralnego pod względem emisji dwutlenku węgla poprzez zmniejszenie zużycia energii i rozwiązania bardziej przyjazne dla środowiska. Zainspirowani naszym celem („raison d’être”), godzimy wyniki ekonomiczne z pozytywnym wpływem na ludzi i planetę, opierając się na naszych kluczowych obszarach działalności (gaz, energia odnawialna, usługi), aby oferować naszym klientom konkurencyjne rozwiązania.

Obrót w 2022 roku: 93,9 mld euro. Grupa jest notowana na giełdach w Paryżu i Brukseli (ENGI) oraz jest reprezentowana w głównych indeksach finansowych (CAC 40, Euronext 100, FTSE Euro 100, MSCI Europe) i niefinansowych (DJSI World, Euronext Vigeo Eiris - Europe 120/ France 20, MSCI EMU ESG, MSCI EUROPE ESG Universal Select, Stoxx Europe 600 ESG-X)

www.engie.com

Kontakt dla mediów w Polsce:
Magdalena Jaromińska
Specjalista ds. komunikacji i integracji/ Communication and Integration Specialist
Tel.: +48 604 299 672
Email: magdalena.jarominska@engie.com

ENGIE PR Grupa:
Tel. France : +33 (0)1 44 22 24 35
Email: engiepress@engie.comO RP Global

RP Global to prywatna firma z silnymi lokalnymi zespołami na wszystkich swoich głównych rynkach Europy Zachodniej i Wschodniej. RP Global to deweloper na dużą skalę z ponad 35-letnim doświadczeniem w sektorze energii odnawialnej. Jako deweloper, operator i inwestor firma koncentruje się na fotowoltaice, elektrowniach wiatrowych, elektrowniach wodnych, zielonym wodorze i magazynowaniu energii. Obecnie RP Global rozwija projekty o mocy 15 GW. Polska pozostaje jednym z głównych rynków dla RP Global, z > 2700 MW projektami wiatrowymi i PV w różnej fazie rozwoju. Siedziba firmy znajduje się w Wiedniu w Austrii i Madrycie w Hiszpanii.

www.rp-global.com

O Marguerite

Marguerite jest ogólnoeuropejskim inwestorem w długowieczną infrastrukturę rozbudowy terenów zielonych i poprzemysłowych, której fundusze poszukują kapitałochłonnych, zrównoważonych możliwości inwestycyjnych, ze szczególnym uwzględnieniem energii i odnawialnych źródeł energii, transformacji cyfrowej, odpadów i wody oraz transportu.

Marguerite zarządza czterema europejskimi funduszami infrastrukturalnymi, z których najnowszym jest Marguerite III, który korzysta ze wsparcia Unii Europejskiej w ramach Funduszu InvestEU i jest ukierunkowany na zmieniający się krajobraz infrastruktury w Europie poprzez integrację zasad ESG i tworzenie pozytywnych zmian dla społeczeństwa.

www.marguerite.com