Strona z informacjami opublikowanymi dla odwiedzających stronę lidera branży OZE

Nowy projekt PV

ENGIE nabyła w Polsce nowy projekt PV

Katowice, 3 lipca 2023

W dniu 29 czerwca 2023 ENGIE Zielona Energia ( EZE), będąca częścią globalnego koncernu ENGIE, światowego lidera transformacji energetycznej wspierającego rozwój technologii i rozwiązań zero- i niskoemisyjnych, podpisała umowę z ONDE na zakup projektu „Cyranka”, obejmującego dwie w pełni operacyjne farmy fotowoltaiczne Giżycko 1 oraz Giżycko 2.

ONDE jest czołowym generalnym wykonawcą farm wiatrowych i fotowoltaicznych w Polsce. Spółka zrealizowała ponad 400 inwestycji OZE o łącznej mocy przekraczającej 4 GW.

Działalność EZE w Polsce jest oparta m.in. na: rozwoju, inwestycjach i zarządzaniu projektami odnawialnymi oraz zarządzaniu portfelem i obrocie energią elektryczną. Spółka jest właścicielem i operatorem projektów wiatrowych o łącznej mocy 138 MW oraz projektów PV o łącznej mocy 63 MW.

Piotr Rogóż – Prezes Zarządu, EZE: „Projekt „Cyranka” przyczyni się do dalszego rozwoju naszej działalności na rynku OZE w Polsce. W 2023 roku realizujemy również zwiększenie naszego portfela aktywów OZE poprzez budowę kolejnych farm fotowoltaicznych o mocy ok. 35 MW. Podpisana właśnie umowa z ONDE to kolejny krok realizacji strategii w zakresie rozwoju projektów zero i nisko-emisyjnych, który wzmacnia naszą pozycję w Polsce”.

Podpisana właśnie umowa jest częścią globalnej strategii Grupy ENGIE, która zakłada rozwój mocy zainstalowanej na całym świecie w źródłach OZE do 50 GW do 2025 r. oraz do 80 GW do 2030.

O ENGIE

Nasza grupa jest światowym liderem w dziedzinie niskoemisyjnej energii i usług. Wspólnie z naszymi 96 400 pracownikami, naszymi Klientami, Partnerami i Interesariuszami jesteśmy zaangażowani w przyspieszenie przejścia do świata neutralnego pod względem emisji dwutlenku węgla poprzez zmniejszenie zużycia energii i rozwiązania bardziej przyjazne dla środowiska. Zjednoczeni naszym celem godzimy wyniki ekonomiczne z pozytywnym wpływem na ludzi i planetę, opierając się na naszych kluczowych obszarach działalności (gaz, energia odnawialna, usługi), aby oferować naszym klientom konkurencyjne rozwiązania.

Kontakt dla mediów w Polsce:
Magdalena Jaromińska
Specjalista ds. komunikacji i integracji/ Communication and Integration Specialist
Tel.: +48 604 299 672
Email: magdalena.jarominska@engie.com

ENGIE PR Grupa:
Tel. France : +33 (0)1 44 22 24 35
Email: engiepress@engie.com